Connect with us

Sporto naujienos ir lažybos

krepšinio žaidimas

Basketball

D.Sabonis tapo antruoju Lietuvos krepšininku patekusiu į NBA „Visų žvaigždžių savaitgalį“ 

Šis 2019-20m. NBA sezonas bus įsimenantis ne tik Lietuvos krepšinio fanams, bet ir lietuviui Domantui Saboniui. Jis tapo antruoju krepšininku Lietuvos istorijoje, kuris pateko į geriausių rytų konferencijos žaidėjų dvyliktuką. Puikus žaidimas Indianos „Pacers“ komandoje, leido lietuviui patirti iš arti tai, kaip atrodo ryškiausiomis lygos žvaigždėmis perpildyta šventė. Klausimas, ar lietuvis dalyvaus šioje šventėje pradėjo vis dažniau kilti į viešumą, kai po puikaus sezono starto Domantas Sabonis pradėjo rinkti stabilius skaičius kiekvienose NBA rungtynėse. Lietuvis pagal atkovojamus kamuolius yra vienas geriausių NBA lygoje. Aikštėje Domantas daro viską, tiek puikiai atakuodamas krepšį renka taškus, tiek atlieka rezultatyvius perdavimus. Reikia paminėti ir tai, kad šį sezoną D.Sabonis atliko savo pirmąjį trigubą dublį, o aukštaūgiams tai tikrai nėra lengvas pasiekimas. 

D.Sabonis vis dažniau susilaukia kalbų ir palyginimų su savo tėčiu Arvydu Saboniu, kuris nors ir trumpai, bet spėjo sužaisti kelis įsimintinus sezonus NBA lygoje. Apie Arvydą Sabonį visi NBA žurnalistai ir karjeras baigę žaidėjai atsiliepia labai pagarbiai. Yra kalbama, kad jeigu ne A.Sabonio traumos ir jeigu būtų į lygą atvykęs jaunystėje, Arvydas galėjo tapti vienu iš geriausių NBA lygos centrų per visą istoriją. Deja, bet Arvydas neturėjo ilgos karjeros NBA lygoje, tačiau dabar mes galime stebėti jo sūnų – Domantą, kuris atrodo, kad yra pasiruošęs lygoje palikti ryškų pėdsaką. 

Domantui Saboniui šiuo metu yra tik 24 metai, o jis jau priskiriamas prie vienų iš geriausių aukštaūgių visoje lygoje. Domanto stiprybė yra aikštės matymas ir kovingumas. Aukšto lygio žaidimo supratimas leidžia D.Saboniui dominuoti tarp kitų aukštaūgių. Savo kovingumą Sabonis pabrėžia lipdamas per galvas ir kovodamas dėl kiekvieno atšokusio kamuolio, aukštą žaidimo lygį demonstruoja atlikdamas rezultatyvius perdavimus ir aikštėje žaisdamas su protu, niekada neperskuba ir neleidžia būti užvaldomam emocijų. Būdamas vos 24 metų, jis padarė tai, ką Lietuvos istorijoje buvo padaręs tik vienas krepšininkas – pateko į „Visų žvaigždžių savaitgalį“. 

Žydrūnas Ilgauskas yra kitas Lietuvos aukštaūgis, kuris žaidė NBA lygoje ir buvo pirmasis lietuvis, kuriam pavyko prasibrauti tarp ryškiausių NBA lygos žvaigždžių. Daug metų su L.James žaidęs lietuvis, taip niekada ir netapo NBA čempionu, nors kelis kartus buvo labai arti. Ilgauskas buvo vienas iš tų krepšininkų, kurio pėdomis sekė ir kiti lietuviai. Būtent aukštaūgiai iš Lietuvos yra geriausią krepšinį NBA lygoje demonstravę lietuviai. Pradedant A.Saboniu, tada sekė Ž.Ilgauskas, po to į lygą atvyko Jonas Valančiūnas, o dabar ryškiausiomis spalvomis žiba Domantas. Visi šie aukštaūgiai buvo ir yra priskiriami prie geriausių lygos centrų. 

Domantui Saboniui visų žvaigždžių savaitgalis buvo sėkmingas, tačiau galėjo atmintyje palikti dar geresnius prisiminimus. Pagrindinėse savaitgalio rungtynėse Domantas su savo komanda pasiekė pergalę, kurios kapitonu buvo L.James, tačiau Domantui labai nepasisekė individualioje rungtyje, kur finale teko pralaimėti prieš kitą jauną ir perspektyvų aukštaūgį iš Majamio „Heat“ komandos – Bam Adebayo. Kiek netikėta buvo, kad lietuvis pateko į rungties finalą. Jis prieš tai nugalėjo Milvaukio „Bucks“ atstovą – Khrisą Middletoną, o pusfinalyje Bostono „Celtics“ žaidėją – Jasoną Tatumą. Tiek D.Sabonis, tiek B.Adebayo nebuvo šios rungties favoritai, tačiau abu sugebėjo pateikti staigmeną ir patekti į finalą. Deja, bet lietuviui šį kartą nepavyko laimėti individualaus prizo, galbūt, kitais karjeros metais D.Sabonį dar išvysime „Visų žvaigždžių“ savaitgalio žaidimuose. 

More in Basketball

To Top