Connect with us

Sporto naujienos ir lažybos

futbolo šou

Main

Lietuva surengė nuostabų šou

Lietuva surengė nuostabų šou

Įžymiojo FIFA prezidentas Gianni Infantino pagyrė Lietuvą kaip FIFA Futsal pasaulio čempionato šeimininkę po dramatiškų varžybų Kauno arenoje, kai Portugalija po ilgos kovos finale nugalėjo Argentiną. Brazilija turnyre užėmė garbingą trečią vietą po pergalės prieš Kazachstaną.

Po pirmųjų Lietuvoje surengtų FIFA varžybų, šios organizacijos prezidentas paskelbė, jog “Šis turnyras buvo labai sėkmingas”. Po koronaviruso sukeltų sunkumų ir vėlavimų Lietuva pasauliui suteikė kažką gražaus ir nepakartojamo. Ir federacija ir šalies valdžia dirbo kartu kaip viena komanda. 

Futsalas (Futsal)

futbolo kamuolys

Tai viena iš pasaulyje itin populiaraus futbolo atmainų. Šios sporto šakos veiklą atidžiai prižiūri FIFA ir AMF. Varžybse žaidžia dvi komandos su 5 žaidėjais (skaičiuojamas ir vartininkas). Pats žaidimas vyksta ant kieto grindinio viduje, aikštelės išmatavimai atitinka krepšinio arba rankinio salę. Lietuvoje šios sporto šakos pasaulio taurė vyko 2021 metų rugsėjo 12 – spalio 03 dienomis. 

Žaidimo taisyklės:

Leidžiami neriboti keitimai, o pačią komandą gali sudaryti iki 12 žaidėjų. Žaidžiama kieto pagrindo uždarome aikštelėje su futsalo kamuoliu, kuris yra mažesnis nei standartinis futbolo kamuolys ir yra ne toks šoklus. Žaidimas vyksta 2 kėliniais po 20 minučių. Stabdant žaidimą, nustojamas skaičiuoti laikas. Išsiskiria tuo, jog nėra nuošalės taisyklės. Pasaulio čempionatai vyksta kas ketverius metus.

Čempionato nauda

FIFA Futsal čempionatas buvo pats didžiausias kada nors šalyje vykęs sporto renginys, kurio finalinėse varžybose dalyvavo ir FIFA prezidentas Gianni Infantino. Jo manymu šalies indėlis yra tikrai labai didelis. Dėl pandeminės situacijos pats čempionatas buvo atidėtas net vieneriems metams, bet Lietuva puikiai susitvarkė. Viso sporto pasaulio akys buvo nukreiptos  į šią šalį, kurioje varžėsi net 24 galingiausios planetos komandos iš 4 žemynų. Buvo giriamos pasiūlytos varžyboms arenos bei pats organizavimas. 

Lietuvai buvo pirmą kartą suteikta galimybė organizuoti tokį išskirtinį renginį Europoje nors pati šalis ir neturėjo gilių futsalo tradicijų. Pasaulio istorijoje išliks šis istorinis faktas ir net 24 komandos sužinojo apie šią mažą šalį, tai yra puiki reklama. Taip pat atsirado galimybė supažindinti šalies gyventojus su nauja sporto šaka kuri puikiai tinka tokioms klimato sąlygoms. Tai panašu į krepšinį, tačiau daug smagiau. 

Ruošdamasi šiam čempionatui Lietuva pagerino 7 arenas visoje respublikoje, o tai pagelbės ne tik žaidžiant futsalą bet ir kitoms sporto šakoms uždarose patalpose. Buvo suteikta galimybė šalies jaunimui susipažinti su nauja sporto šaka, kuri gali sudominti juos ateityje. 

Portugalijos triumfas

Devintojo futsalo pasaulio čempionato finale šiais metais triumfavo Europos Portugalijos rinktinė, kuriai nusileido Argentina (1:2). Nugalėtojų gretose abu įvarčiai buvo pelnyti vieno žaidėjo – Pany Varela. 

futbolas

Abi finalo komandos iki pat čempionato pabaigos pirmavo be pralaimėjimų. Argentiniečiai įžengė į finalą nugalėję pirmenybių favoritus Braziliją (2:1), o Portugalai po dramatiškos pratęsimo ir baudinių serijos įveikė Kazachstaną (3:2).

Kova dėl trečios vietos taip pat buvo labai įtempta ir čia triumfavo brazilai (4:2).

Auksinis Ricardinho adidas kamuolys

Portugalijos žaidėjui, žaidimo veteranui Ricardinho buvo įteiktas Auksinis kamuolys – suteikiamas geriausiam pasaulio turnyro žaidėjui. 

Nors būtina paminėti, dar vieną čempionato didvyrį – Pany, kuris pelnė abu įvarčius finale ir išplėšė savo komandai pasaulio taurės pergalę. Jam atiteko Sidabrinis adidas kamuolys ir sidabrinis adidas batelis kaip užėmusiam antrą vietą čempionate pagal rezultatyvumą ir antrą vietą rezultatyviausio žaidėjo rinkimuose. 

Adidas auksinis batelis atiteko Brazilijos komandos žaidėjui Ferrao, pelniusiam net 9 įvarčius.

Auksinė adidas pirštinė atiteko geriausiam turnyro vartininkui iš Argentinos Sarmiento. Jis sugebėjo praleisti tik 8 įvarčius per visas varžybas, o tai nuostabus rezultatas. Šį apdovanojimą jis gauna jau antrą kartą iš eilės. 

Lietuva surengė puikų sporto šou futsalo gerbėjams ir pasižymėjo kaip puiki čempionato šeimininkė. Tikimasi, jog šios varžybos paskatins šalies jaunimą taip pat susidomėti šia naujai atrasta sporto šaka. 

Continue Reading
You may also like...

More in Main

To Top