Connect with us

Sporto naujienos ir lažybos

kamuolinis krepšinis

Basketball

Dėl korona viruso yra nutraukiamas Lietuvos krepšinio čempionatas

Korona viruso pandemija privertė Lietuvos krepšinio lygą nutraukti likusią sezono dalį. Tarybos susirinkime, kuriame dalyvavo Lietuvos krepšinio lygos komandų atstovai ir Lietuvos krepšinio lygos vadovai, buvo nuspręsta, kad dėl saugumo Lietuvos krepšinio lyga yra nutraukiama ir sezonas tęsiamas nebebus. Tuo pačiu buvo paskelbta, kad lygos čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ komanda, kuri tuo metu buvo pirmoje reguliaraus sezono vietoje. Antrą vietą laimėjo Vilniaus „Ryto“ komanda, kuri tik per plauką neliko trečioje vietoje, kadangi visai neseniai netikėta pralaimėjimą patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai, kai namuose pralaimėjo svečiams iš Pasvalio. Panevėžio klubo krepšininkai, turėjo labai gerus šansus būti antroje vietoje, deja, sėkmė šį kartą nusišypsojo Vilniaus krepšininkams. 

Kauno „Žalgiris“ Lietuvos čempionu tapo jau 27 kartą ir ne abejotinai yra geriausia Lietuvos krepšinio komanda. Per paskutinius sezonus visiškai jokio pasipriešinimo nesulaukiantys Lietuvos čempionai yra galinga jėga Lietuvos krepšinyje ir turi labai didelį atotrūkį nuo kitų Lietuvos komandų. Deja, bet šis nutrauktas sezonas nesuteikė progų kitoms komandoms bent pabandyti pakovoti su Kauno „Žalgiriu“ ir Lietuvos čempionai ir toliau lieka nenugalėti. 

Taip greitai dėl pandemijos nutrauktas sezonas gali kelti nemažai klausimų, tačiau toks sprendimas buvo pasirinktas ne tik dėl sveikatos saugumo, bet ir dėl to, kad Lietuvos krepšinio komandos neturi lėšų išlaikyti žaidėjų neribotą laiką. Biudžetai yra paskaičiuojami metams į priekį ir niekas nenumatė, kad žaidėjus gali tekti komandose išlaikyti ilgiau. Jeigu sezonas nebūtų nutrauktas, o tik sustabdytos, komandos privalėtų toliau mokėti žaidėjams atlyginimą, o pajamų nebūtų, kadangi nevyktų jokios rungtynės. Ši priežastis paskatino nutraukti sezoną išvis ir pabandyti išgelbėti ir taip sunkiai Lietuvoje išsilaikančias Lietuvos komandas. 

Lietuvos krepšinio lygos vadovybė tikisi pilnavertiško supratimo iš žaidėjų, fanų, sporto komitetų ir partnerių bei rėmėjų. Sprendimas buvo priimtas greitai, tačiau tai atrodė geriausias įmanomas variantas iš susidariusios situacijos. Didelis klaustukas ant sezono stabdymo buvo dėl to, nes nėra jokių duomenų apie žaibišku greičiu plintantį virusą visame pasaulyje, todėl sustabdžius sezoną mėnesiui, o po to jį galiausiai nutraukus, būtų finansiškai nepalanku jokiai komandai ir pačiai lygai. Toks sprendimas buvo pasirinktas tam, kad būtų galima visą koncentraciją perkelti į kitą sezoną, kad komandos galėtų pradėti ruošis kitam sezonui ir skaičiuotis savo biudžetus. Palikus visas Lietuvos krepšinio komandas ir žaidėjus nežinioje, galėjo priversti prie dar blogesnių sprendimų. 

Šiuo sprendimu nebuvo patenkinti visi lygos krepšininkai, kurie bandys išsikovoti kuo didesnę atlyginimo dalį, kadangi sezonas buvo nutrauktas dar net neprasidėjus atkrintamosiomis, todėl nemaža sezono dalis dar liko nesužaista ir žaidėjai už tai negaus jokių pinigų. Kai kurie žaidėjai jau kreipėsi į Lietuvos krepšinio lygos vadovybę, tačiau jiems buvo pasakyta, kad visi finansiniai reikalai bus tvarkomi per agentus. Šioje situacijoje teisių nėra, todėl tiek lygos vadovybė, tiek žaidėjai prašo būti suprasti. Tikimasi, kad visą situaciją pavyks išspręsti sklandžiai ir žaidėjai bei komandos greitai galės pradėti galvoti apie kitą sezoną bei jo pasiruošimą. Tuo tarpu, kol pandemija siautėja visame pasaulyje, o krepšinio lyga yra atšaukta, iš užsienio atvykę žaidėjai gali išvykti į savo gimtąsias šalis ir nėra pririšti būti Lietuvoje. Jeigu sezonas būtų sustabdytas, žaidėjams išvykti būtų negalima, todėl toks sprendimas leido išvengti panikos ir žaidėjai šiuo sunkiuoju laikotarpiu galės būti su savo šeima. 

More in Basketball

To Top